obnova_eu_logo_500px

Posledné správy - február 2019

Zaujíma vás literatúra z oblasti pamiatok?

Pokiaľ sa zaujímate o knižky ktorých náplňou sú pamiatky a ich obnova prípadne tradičné remeslá, alebo konzervácia hradov, nájdete ich okrem materiálov pre tradičnú obnovu domov v eShop-e: www.lanovefarby.sk Okrem toho mapujeme novinky z tohto obchodu aj v kategórii nášho blogu: http://www.obnova.eu/kategoria/obchod-shop-eshop/

Bielené podlahy - čo použiť?

Lámali ste si hlavu, ako v Škandinávii dosahujú tak prirodzené bielo tónované drevené podlahy? Máme na to prírodné riešenie bez rozpúšťadiel 2v1. Naše vlastné bieliace mydlo z ľanového oleja je ručne vyrobené zo švédskeho za studena lisovaného ľanového oleja s prídavkom pigmentov oxidu titaničitého. Moríte podlahu na bielo a zároveň ju čistíte.

Albrecht Dürer v Banskej Štiavnici

Za pomoci osvietených majiteľov a dotácie z Ministerstva kultúry SR sa nám podarili zachraňovania unikátne maľby v Boženkinovskej vile v B. Štiavnici. Mali ste ich možnosť vidieť v rámci Dni európskeho kultúrneho dedičstva počas ktorých bol tento dom otvorený. Aktuálne článok o maľbách aj v periodiku Pamiatky a múzea od manželov Borošovcov. Kópia nižšie. Čoskoro zverejníme aj referenciu.

Ľanové lazúry

Pripravujeme vzorkovniky lanovych lazur. Odtien biela, cierna, plavene drevo, stare drevo, mahagon, dub, pieskovec... Na starom a novom smreku, dube a preglejke.

Čo je nové na krove radnice v B. Štiavnici?

Čo je nové na krove radnice v B. Štiavnici? Realizujeme protézy a výmeny krovu.
facebook twitter instagram youtube
MailPoet