obnova_eu_logo_500px

Posledné správy - jún 2021

Grafika identitou

Grafika identitou
Už pár rokov používame v Obnove pre propagáciu a identitu linorez od grafika a reštaurátora Ivana Herényiho.  Ivan v nej na našu prosbu vystihol svet tradičných historických remesiel prelínajúcich sa navzájom v jednom prepojenom svete. Grafika nesie názov "OBNOVA". Časť grafiky nájdete aj na titule nášho webu www.obnova.eu Priemer 50 cm, tlač na kartóne, linorez. Linorez v procese.

Práca pre skladníka

Práca pre skladníka
Do nášho tímu hľadáme ďalšieho skladníka a údržbára. Popis práce: Údržba, náradia a budov. Správa a evidencia náradia, strojov a materiálu. Práca vhodná aj pre dôchodcu a zdravotne postihnutého. Vyžadujeme: - zodpovedný prístup - systematickosť - poriadkumilovnosť - technické myslenie a zručnosť Výhody: stabilné zamestnanie počas celého roka, flexibilný pracovný čas, odmeny za zakázky, koncoročné odmeny, nástupný bonus, bonus doporučenie …

Oživené pamiatky - tradičné remeselné postupy - Sanácia vlhkosti

Oživené pamiatky - tradičné remeselné postupy - Sanácia vlhkosti
Film zo serie: Oživené pamiatky: Historické objekty častokrát bojujú s nadmernou vlhkosťou. Existuje viacero spôsobov ako ju potlačiť. Jedným z nich je odvetranie pod podlahou, ktoré sa realizovalo v tzv. Baumgartnerovom dome v Banskej Štiavnici. Priebeh tejto realizácie uvidíte vo filme. Autorom a realizátorom projektu Oživené pamiatky je Shape Production s.r.o. generálnym partnerom je spoločnosť Obnova s.r.o. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vzniká ďalšia zaujímavá tesárska konštrukcia

Vzniká ďalšia zaujímavá tesárska konštrukcia
Pozrite si momentku z novostavby altánu v lokalite UNESCO. Občas sa potešíme aj takýmto skvostom. Viac fotografií čoskoro.

Oživené pamiatky - tradičné remeselné postupy - Drevená podlaha

Oživené pamiatky - tradičné remeselné postupy - Drevená podlaha
Film zo serie: Oživené pamiatky: Film zobrazuje spôsob kladenia drevenej, tzv. palubovej podlahy. Vďaka šikovným rukám remeselníka sa ohobľované dosky menia na ozdobu interiéru gazdovského domu. Že je drevená podlaha nie len praktickým, ale aj estetickým riešením, potvrdzujú zábery z historického domu v obci Štiavnické Bane, Františkánskeho kláštora a zámku v Hlohovci. Autorom a realizátorom projektu Oživené pamiatky je Shape Production s.r.o. generálnym partnerom je spoločnosť Obnova s.r.o. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Obliekame sa do Pamätáme na pamiatky

Obliekame sa do Pamätáme na pamiatky
Od dnes nosíme u nás vo firme tričká s naším ústredným posolstvom: "Pamätám na pamiatky" / "Pamätáme na pamiatky". Sieťotlač v rámci oddychu zabezpečil Peter Vereš.

Dve naše realizácie sútažia o CE ZA AR 2021

Dve naše realizácie sútažia o CE ZA AR 2021
Slovenská komora architektov vyhlásila 20. ročník ocenenia Cena Slovenskej komory architektov za architektúru CE ZA AR 2021 v tomto roku sútažia v jednotlivých kategóriách, ktoré si pre svoju originalitu a výnimočnosť zaslúžia osobitnú pozornosť hneď dve naše realizácie. V prípade oboch sme sa podieľali aj na návrhovej časti. Pozrite si informácie o nich v našom portfoliu: Vila Lavína, Nový Smokovec …

Práca pre remeselníkov na obnove pamiatok 2021

Práca pre remeselníkov na obnove pamiatok 2021
Radi by ste pracovali inak? Zaujímavejšie? Ak si myslíte, že by ste vedeli rozšíriť náš tým a svojimi zručnosťami (kov, drevo, kameň, sklo, omietka, maľba iné...) pomôcť pri našej práci neváhajte nám zaslať vaše informácie. #nasaobnova #murar #omietkar #stukater #kamenar #stolar #tesar #klampiar #pokryvac #kovac #zamocnik #umeleckyremeselnik #umeleckeremeslo #remeselnik #praca #zmena https://www.obnova.eu/info/zamestnanie https://www.facebook.com/www.obnova.eu/jobs + job@obnova.eu + 0948 900 229

Práca pre údržbára

Práca pre údržbára
Hľadáme druhého SKLADNÍKA a/alebo ÚDRŽBÁRA. Je možná aj iba práca doobeda na čiastočný úväzok. Nutný zmysel pre poriadok a systematický prístup k práci. Multi remeselné zručnosti veľkou výhodou. Práca vhodná aj pre dôchodcu. Info: https://www.obnova.eu/info/zamestnanie/

Po 270tich rokoch vítame Františka Štefana I. Lotrinského novým erbom

Po 270tich rokoch vítame Františka Štefana I. Lotrinského novým erbom
Odborníci autorstvo mramorovej tabule so sochársky suverénne prepracovanou kompozíciou a detailami pripisujú dielni Dionýza Stanettiho. Reliéf (1751) dnes nájdete v lapidáriu na nádvorí banskoštiavnického Starého zámku. Jeho pôvodné umiestnenie bolo na juhozápadnej fasáde Piargskej brány. Fasádu brány v roku 1751 barokovo upravili. Dôvod bol výnimočný. Návšteva nemeckého cisára a manžela Márie Terézie Františka Štefana I. Lotrinského. Cisár so sprievodom do Banskej Štiavnice prichádzal práve reprezentatívne upravenou mestskou bránou. Preto tabuli dominujú erby: uhorský, banskoštiavnický, rakúsky znak s dvojhlavou orlicou, ktorá má na štíte Lotrinsko – Toskánsky erb. Statickú kompozíciu diela rozohrávajú dve figúry tancujúcich anjelov. Tí v baroku nesmeli chýbať. Počas opravy Piargskej brány v 30. rokoch 20. storočia cenný  reliéf z fasády premiestnili do zbierok múzea. Ideou vrátiť erb na pôvodne miesto sme nadchli aj vedenie Pamiatkového úradu. Od minulého roku sme tak začali s prípravou v priestoroch Slovenského banského múzea. Kópia originálnej tabule je dnes už znovu osadená na fasádu Piargskej brány presne k 270 výročiu návštevy cisára Františka v Štiavnici (3.-13.5.1751).
facebook twitter instagram youtube 
MailPoet