obnova_eu_logo_500px

Posledné správy - január 2019

PF 2019 MMXIX

Všetko dobré v roku 2019 MMXIX

Prajeme štastné a farebné vianoce

Strecha na hospodárskej budove hradu Uhrovec

Strecha na hospodárskej budove hradu Uhrovec je pre tento rok nahrubo ukončená. Dokončujeme v roku 2019. Foto: M. Adámy.

Skladačka krovu na hrade Uhrovec

Animovaná konštrukcia krovu od Arch. Martina Vargu z OZ Hrad Uhrovec. Viac o tomto krove na: http://www.obnova.eu/tag/uhrovec/

Nová posila nášho ateliéru

Krov radnice v Štiavnici

Zachraňujeme 230 starý krov radnice s gotickým jadrom v B. Štiavnici.

Katarínka získala Fénixa za obnovu veže

Občianske združenie Katarínka získalo jednu z cien v súťaži Fénix – Kultúrna pamiatka roka 2017 za obnovu veže bývalého Kostola sv. Kataríny Alexandrijskej pri Dechticiach na ktoréj sme spolupracovala aj Obnova s.r.o.

Naživo z hradu Uhrovec

Aj napriek krádeží nášho naradia na hrade Uhrovec pokračujeme s OZ Hrad Uhrovec na zastrešení hospodárskej budovy za použitia tradičného tesárstva.

Film z banskoštiavnického kurzu Tesárstvo

V roku 2017 sme organizovali tradičný Banskoštiavnický kurz, sympózium a seminár na tému Tesárstvo. Bol organizovaný pre začínajúcich remeselníkov, ktorí chcú získať základy tradičného tesárstva od skúsených tesárov z praxe. Naučili sa ako opracovať guľatinu na hranené rezivo, realizovať tesárske spoje, vrátane pokročilejšieho zazubeného nosníka a zoznámili sa s historickým aj súčasným ručným tesárskym náradím. Získali informácie o tradičných materiáloch a technológiách. Zároveň bol pre skúsených tesárov sympóziom, kde si búdu mohli vymeniť skúsenosti a získať nové informácie od kolegov aj v rámci semináru. V neposlednom rade bol určený pre verejnosť a to vrámci jednodňového semináru s exkurziou a večerným premietaním.

Naše produkty na Denkmal 2018

Naše produkty ĽanovéFarby.sk na veľtrhu Denkmal 2016 od 8. do 10. novembra 2018 v Lipsku, Nemecko. V Hale 2, miesto E02.
facebook twitter instagram youtube
MailPoet