logo_OBNOVA_2021_orange_long

Posledné správy - december 2022

PF 2023

PF 2023
Z Obnovy prajeme všetko dobre v novom roku, zdravé telo aj pamiatkyhttps://www.obnova.eu/pf/

Živý šindeľ

Živý šindeľ
Strecha Baumgartnerovho domu nie je nikdy rovnaká. Šindeľ je krásna a živá krytina. Tento vyhlaď z okna nasej firmy sme si zabezpečili minuloročnou obnovou.

Naše sídlo z dronu

Naše sídlo z dronu
Už roky sídlime v centre Banskej Štiavnice. V našom Centre stavebného dedičstva - Centálka @centralka.sk nájdete okrem kancelárii, ateliérov, dielni a skladových priestorov aj kurzovú dielnu a vzorkovňu echovú Ľanové farby. Hore vidíte strechy Baumgartnerovho domu, ktorý sme už viac krát spomínali. Áno bližšiu realizáciu sme nemali.

Chystáme nove pohľady na Banskú Štiavnicu

Chystáme nove pohľady na Banskú Štiavnicu
Pripravujeme nové akcie pre rok 2023

Nález umelecko-remeselného prvku na fasáde - 1593

Nález umelecko-remeselného prvku na fasáde - 1593
Nestihame vas informovat o nasich aktivitach. Je dobre ze nieco presiakne do socialnych sieti aj inymi kanalmi... Na fasade ktoru momentalne cistime a konzervujeme sme nasli taketo paradne sekundarne pouzite kamenne prvky, ktore sme odhalili po odstraneni mnozstva polystyrenu, ktory na fasadu aplikoval predchadzajuci majitel. Prezentacia je komplikovana riesime ju v tychto dnoch. Sledujte nas - budeme informovat.

Betón, cement a vápno v Rakove

Betón, cement a vápno v Rakove
Pokračujeme obnovou Mauzólea Ratkovských v Rakove. Niektoré časti neogotickej stavby sú betónové iné z cementom nadstavenej vápennej malty. V interiéri boli použite vápenné omietky a maľby. Začiatok 20.teho storočia bol proste materiálovo pestrý.
facebook twitter instagram youtube 
Email Marketing Powered by MailPoet