Obnova medzi finalistami Via Bona

Do užšieho výberu na ocenenie Via Bona , ktoré každoročne udeľuje Nadácia Pontis, postúpilo 23 nominácií, okrem iných aj s.r.o.

Cieľom je odmeniť firmy, ktoré podnikajú zodpovedne a transparentne, myslia na svojich zamestnancov, zákazníkov, životné prostredie a sú citlivé voči okoliu, v ktorom podnikajú. Do 16. ročníka súťaže sa prihlásilo 75 firiem.

Hodnotiaca komisia z nich do druhého kola vybrala tie, ktoré svojimi projektmi a aktivitami dokazujú, že biznis sa dá robiť aj inak. Ocenenie Nadácia Pontis udelí 26. marca na slávnostnom galavečere v Bratislave v siedmich kategóriách za najinšpiratívnejšie projekty v oblasti firemnej filantropie a zodpovedného podnikania za uplynulý rok. “Viaceré firmy na Slovensku dokazujú, že podnikanie môže mať výnimočný prínos pre spoločnosť a krajinu,” píše vo vyhlásení Nadácia.

Do užšieho výberu postúpil napríklad výrobca piva Heineken z Hurbanova, ktorý má za cieľ stať sa do roku 2020 najzelenším pivovarom na Slovensku. O titul bojuje aj kaviareň Dobre&Dobré, ktorá je od svojho otvorenia v novembri jedinou prosociálnou kaviarňou v Európe zamestnávajúcou ľudí bez domova a družstvo GreenCoop z južného Slovenska, ktoré ročne vyprodukuje viac ako 10 miliónov kilogramov paradajok pestovaných výlučne v skleníkoch, ktoré sú vykurované geotermálnou vodou.

Medzi finalistami je aj firma JRK Waste Management, ktorej cieľom je znižovať množstvo zmesového komunálneho odpadu zvýšením jeho triedenia, či bitúnok HSH z Veľkého Zálužia, ktorý ponúka svojim zamestnancom možnosť ubytovať sa v domovej zástavbe neďaleko pracoviska. Do druhého kola postúpil aj Dobrý na portáli SAShE.sk , ktorý umožňuje kreatívnym ľudom a neziskovým organizáciám predávať svoje ručne robené výrobky.

Ocenenie Via Bona Slovakia udeľuje Nadácia Pontis firmám od roku 1998. Podľa organizátorov je zmyslom inšpirovať aj iné spoločnosti k zodpovednému a transparentnému podnikaniu. Firmy zároveň získajú spätnú väzbu na svoju činnosť od nezávislých expertov z oblasti podnikania, ktorí sú členmi poroty Via Bona Slovakia. Viac podrobností o hlasovaní pre verejnosť nájdu záujemcovia na stránke http://www.viabona.sk.

zdroj: Agentúra , Nadácia Pontis

_