Obnova medzi finalistami Via Bona

Do užšieho výberu na ocenenie Via Bona Slovakia, ktoré každoročne udeľuje Nadácia Pontis, postúpilo 23 nominácií, okrem iných aj Obnova s.r.o.

Cieľom je odmeniť firmy, ktoré podnikajú zodpovedne a transparentne, myslia na svojich zamestnancov, zákazníkov, životné prostredie a sú citlivé voči okoliu, v ktorom podnikajú. Do 16. ročníka súťaže sa prihlásilo 75 firiem.

Hodnotiaca komisia z nich do druhého kola vybrala tie, ktoré svojimi projektmi a aktivitami dokazujú, že biznis sa dá robiť aj inak. Ocenenie Nadácia Pontis udelí 26. marca na slávnostnom galavečere v Bratislave v siedmich kategóriách za najinšpiratívnejšie projekty v oblasti firemnej filantropie a zodpovedného podnikania za uplynulý rok. „Viaceré firmy na Slovensku dokazujú, že podnikanie môže mať výnimočný prínos pre spoločnosť a krajinu,“ píše vo vyhlásení Nadácia.

Do užšieho výberu postúpil napríklad výrobca piva Heineken z Hurbanova, ktorý má za cieľ stať sa do roku 2020 najzelenším pivovarom na Slovensku. O titul bojuje aj kaviareň Dobre&Dobré, ktorá je od svojho otvorenia v novembri 2014 jedinou prosociálnou kaviarňou v Európe zamestnávajúcou ľudí bez domova a družstvo GreenCoop z južného Slovenska, ktoré ročne vyprodukuje viac ako 10 miliónov kilogramov paradajok pestovaných výlučne v skleníkoch, ktoré sú vykurované geotermálnou vodou.

Medzi finalistami je aj firma JRK Waste Management, ktorej cieľom je znižovať množstvo zmesového komunálneho odpadu zvýšením jeho triedenia, či bitúnok HSH z Veľkého Zálužia, ktorý ponúka svojim zamestnancom možnosť ubytovať sa v domovej zástavbe neďaleko pracoviska. Do druhého kola postúpil aj projekt Dobrý obchod na portáli SAShE.sk , ktorý umožňuje kreatívnym ľudom a neziskovým organizáciám predávať svoje ručne robené výrobky.

Ocenenie Via Bona Slovakia udeľuje Nadácia Pontis firmám od roku 1998. Podľa organizátorov je zmyslom inšpirovať aj iné spoločnosti k zodpovednému a transparentnému podnikaniu. Firmy zároveň získajú spätnú väzbu na svoju činnosť od nezávislých expertov z oblasti podnikania, ktorí sú členmi poroty Via Bona Slovakia. Viac podrobností o hlasovaní pre verejnosť nájdu záujemcovia na stránke http://www.viabona.sk.

zdroj: Agentúra SITA, Nadácia Pontis

_