Na hrade sme vo viacerých rokoch realizovali konzervačné, projekčné, výskumné a rekonštrukčné práce.  Je nám cťou pracovať na tom klenote a považujeme ho za jednu z našich najdôležitejších referencií.

Jednou z najväčších turistických atrakcií severného Slovenska je Oravský hrad, vybudovaný na skale nad riekou Orava v Oravskom Podzámku ako. Hrad začali budovať na mieste starého dreveného hrádku po tatárskom vpáde v roku 1241. Z pôvodne malej pevnosti z 13.storočia vznikol v priebehu nasledujúcich storočí rozsiahly hradný areál, ktorý má dnes 154 miestností. V minulosti bol župným hradom a sídlom Oravského hradného panstva. Oravský hrad tvorí rad budov sledujúcich tvar hradného vrchu a brala. V roku 1556 sa dostal do rúk Thurzovcom, ktorí uskutočnili jeho najrozsiahlejšiu prestavbu. Svoju dnešnú podobu dostal Oravský hrad v roku 1611. Po vymretí Thurzovcov mal viacerých majiteľov, ktorí sa oň veľmi nestarali. Najväčšia katastrofa hrad postihla v roku 1800, keď vyhorel a pre svojich správcov sa stal nepotrebným. K rozsiahlejším rekonštrukčným prácam na záchranu hradu sa pristúpilo až po druhej svetovej vojne.

Klient: Oravské múzeum
Miesto:
 Oravský podzámok
Rok: 2006 – 2019
Web: www.oravskemuzeum.sk
Druh: 
Hrady zámky a torzá / Klenby a záklenky / Sanácia statiky / Umelecké remeslá a reštaurovanie /  Architektúra, projekcia a expertízy / Pamiatkový výskum / Stolárstvo a tesárstvo