Práce na hrade Modrý Kameň

Dnes sme prevzali stavbu a stavenisko na hrade Modrý Kameň. Do polovice budúceho roka by sme mali pretvoriť priestor bývalej basy na multifunkčnú sálu pre deti a historickú expozíciu.

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek hrad Modrý Kameň je špecializované múzeum s celoslovenskou pôsobnosťou, zamerané na dokumentáciu dejín a súčasnosti bábkového divadla, dejín a vývoja detskej hračky, ako aj dejín regiónu, v ktorom sa múzeum nachádza. Kultúrno-umelecké, historické, archeologické a národopisné zbierky, ktoré múzeum v rámci svojej špecializácie zhromažďuje, odborne spracováva a ochraňuje, sú sprístupnené verejnosti formou stálych expozícií, výstav a rôznorodých kultúrnych aktivít, ktoré sa tešia veľkej obľube najmä u detí a mládeže. Zaujímavosťou je historická expozícia zubnej techniky, jediná svojho druhu v strednej Európe, ktorú v priestoroch múzea dlhodobo prezentuje Slovenská komora zubných technikov. Hradný objekt tvoria zrúcaniny starého gotického hradu a budova barokového kaštieľa, v ktorej sídli múzeum.

foto: zdroj: webumenia, datovanie: 1801–1850, rozmer: výška 13.0 cm, šírka 20.0 cm, materiál: papier, technika: rytina, medirytina, značenie: dole Kekkö Vára, vpravo dole Lehnhardt sc., vľavo dole R. Lányi, vpravo hore III.Köt.135.l., galéria: Oravská galéria, OGD, inventárne číslo: T 501

_