Obnova.sk

Portál bol do príchodu sociálnych sietí hlavným miestom stretávania sa ľudí zaujímajúcich sa o  kultúrne dedičstvo v rámci bývalého česko – slovenska. Fungovanie v rámci tejto komunity zachránilo niekoľko desiatok pamiatkových objektov poskytnutím vhodných informácii vo vhodnom čase. Na niekoľko rokov sa stal tento projekt aj miestom stretávania formujúcej sa hradárskej komunity. Za svoju dobu fungovania vytvorila obsiahlu databázu informácií z oblasti kultúrneho dedičstva. Okrem redakcie so do diania na Obnova.sk denne zapojí minimálne 1 500 unikátnych návštevníkov. Portálu Obnova.sk bola v roku 2006 udelená výročná cena časopisu Pamiatky a múzeá v kategórii film-video-audio-multimediálne dielo, v júni 2008 bola uvedená v hodnotiacej správe NGO Sustainability Index pre región strednej a východnej Európy a Eurázie vydanou organizáciaou USAID. V roku 2021 bola, k 20. výročiu, nová verzia portálu. Jej technické zázemie vrátane činnosti jedného zamestnanca zabezpečuje sponzorsky partnerská firma Obnova s.r.o. Funguje ako dobrovoľná a nezávislá iniciatíva, sprostredkuje však informácie, ktorých dostupnosť je vo verejnom záujme; vlastne tak do istej miery nahrádza činnosť verejnoprávnych médií a verejnej administratívy.

Centrum stavebného dedičstva – Centrálka

Všetky naše doterajšie aktivity spolu s presvedčením, že aj komerčný subjekt môže realizovať spoločensky prospešné a nezištné aktivity aj napriek inému nastaveniu spoločnosti, nás viedli k združeniu nášho snaženia. V roku 2015 sme začali v druhej budove banskoštiavnického evanjelického lýcea s prípravou projektu Centrum stavebného dedičstva – Centrálka, ktorý má zahŕňať, dielňu pre kurzy a semináre, konferenčnú miestnosť, inkubátor pre tradičné stavebné remeslá, depozit a výstavný priestor pre prvky historickej architektúry. V spoločnom projekte kde komerčné aktivity podporujú tie neziskové a naopak. Pod jednou strechou sa tak ocitnú všetky projekty z tejto stránky. Informácie o kurzoch.

ObnovaObchod – ĽanovéFarby.sk

Zo začiatku ako doplnok naších aktivít, dnes už plnohodnotný segment našich služieb, sme vám začali ponúkať overené materiály, náradia a doplnky, ktoré používame pri našej práci a o ktorých vieme, že sú trvácne, zdravé a esteticky na vysokej úrovni.  Naše produkty sú vhodné pre obnovu pamiatok, udržateľnej výstavbe budov ako aj pri novej remeselnej a dizajnérskej práci. Prioritne ponúkame Ľanové farby, ktoré majú výbornú výdatnosť a dlhú trvanlivosť a dajú sa použiť na takmer každý materiál. Okrem farieb rozširujeme ponuku o produkty, ktoré by ste mohli objaviť a už nikdy neopustiť.